Главная » 2013 » Январь » 5 » З 1 січня 2013 року запроваджується сплата єдиного внеску одним платіжним дорученням
17:44
З 1 січня 2013 року запроваджується сплата єдиного внеску одним платіжним дорученням
Президент України Віктор Янукович підписав Закон України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» щодо сплати єдиного внеску», який Верховна Рада ухвалила 16 жовтня та який набуває чинності з 1 січня 2013 року.

1. Передусім у новому Законі №5455-VІ передбачено вдосконалити норми Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» та зменшити кількість платіжних документів, які формує платник для сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Нагадаємо, що на сьогодні в органах Пенсійного фонду України відкрито 88 рахунків для сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Рахунки відкрито для кожної категорії платників і класів професійного ризику виробництва, визначених у Законі України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (далі – Закон). У законі передбачено 67 розмірів єдиного внеску залежно від класів професійного ризику виробництва, 15 розмірів по окремих категоріях платників і видах виплат (бюджетні установи, всеукраїнські громадські організації інвалідів, добровільна участь тощо), шість – для утримання єдиного внеску. Залежно від видів виплат, які нараховують, один роботодавець формує від двох до семи платіжних документів.

2. Закон №5455-VI скасовує діючий розподіл єдиного внеску за видами нарахувань загальнообов’язкового державного соціального страхування відповідно до класів професійного ризику виробництв з урахуванням видів їх економічної діяльності та інших видів нарахувань. А щоб зменшити кількість платіжних документів, які формує платник, встановлює нові пропорції розподілу нарахованих сум єдиного внеску.

Нові пропорції розподілу сум внеску

У новому законі передбачено, що розрахунок розподілу єдиного внеску за видами загальнообов’язкового державного соціального страхування відбувається на підставі звітності про нарахування єдиного внеску за результатами попереднього року. За новим законом, суму єдиного внеску, крім суми єдиного внеску, яку сплачують із сум грошового забезпечення батькам – вихователям дитячих будинків сімейного типу, прийомним батькам, розподіляють таким чином. На загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття – 5,0906%; на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності, а також витратами, зумовленими похованням, – 5,7410%; на загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, – 3,6354%; на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування (у солідарну систему) – 85,5330%.

Отже, Закон України №5455-VІ дає змогу роботодавцям сплачувати нарахований єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування одним платіжним дорученням, що відчутно спрощує механізм їхніх розрахунків зі сплати єдиного внеску.

З метою реалізації Закону №5455-VІ з 1 січня 2013 року органи Пенсійного фонду України відкриють нові рахунки в органах Державної казначейської служби для зарахування єдиного внеску.

Звертаємо увагу

За роз’ясненням практичного виконання вимог Закону №5455-VІ «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» щодо сплати єдиного внеску» платникам-роботодавцям можна звертатися до відділу обліку надходження платежів в Управлінні Пенсійного фонду України в Межівському районі за адресою: смт. Межова, вул. Фрунзк 4; тел.: 60-5-95;

у контакт-центр Пенсійного фонду України за телефоном: 0-800-503-753; в Урядовий контактний центр за телефоном: 0-800-507-309.
Категория: справочная информация | Просмотров: 829 | Добавил: Stas_Boot | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]