Главная » 2012 » Ноябрь » 15 » Нові правила реєстрації прав на нерухоме майно
22:55
Нові правила реєстрації прав на нерухоме майно
Протягом останніх років в нашій державі проходить реформування системи реєстрації речових прав. В грудні 2010 року Указом Президента України було створено центральний орган виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики у сфері державної реєстрації прав – Державну реєстраційну службу України. Ця служба покликана об’єднати більшість реєстраційних процедур в нашій державі під одним дахом. За задумкою це дозволить спростити та зменшити бюрократичну та корупційну складову при здійсненні державної реєстрації прав. Чи так воно буде насправді зможе показати тільки практика.

Названі вище зміни не оминули також систему державної реєстрації прав на нерухоме майно. Якщо раніше реєстрація цих прав здійснювалась різними органами залежно від виду нерухомості, то з 1 січня 2013 року цим буде займатися Державна реєстраційна служба України та її територіальні органи.

Якщо зараз реєстраційна інформація про права власності та їх обтяження міститься у різних реєстрах, то з 1 січня 2013 року всі реєстраційні дані будуть вноситись виключно до Державного реєстру прав на нерухоме майно. Крім того, саме державні реєстратори будуть видавати документи, що підтверджують право власності (чи інше речове право) на нерухоме майно.

У зв’язку з цими змінами виникає цілком закономірне питання:
Чи потрібно власникам, права яких уже зареєстровані у встановленому законом порядку звертатися до органів Державної реєстраційної служби України для перереєстрації своїх прав у новому реєстрі?

Відповідь: Ні. не потрібно.

Відповідно до частини 4 статті 3 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» права на нерухоме майно та їх обтяження, що виникли до набрання чинності цим Законом, визнаються дійсними за однієї із таких умов:

якщо реєстрація прав та їх обтяжень була проведена відповідно до законодавства, що діяло на момент їх виникнення
якщо на момент виникнення прав та їх обтяжень діяло законодавство, що не передбачало обов'язкової реєстрації таких прав та їх обтяжень.

Тобто всі права на нерухомість, які зареєстровані у встановленому законом порядку до 1 січня 2013 року, залишаються чинними. Жодним нормативно-правовим актом не встановлено обов’язок власника перереєструвати свої права на нерухомість у новому Державному реєстрі прав на нерухоме майно.

Перенесення відомостей зі «старих» реєстрів до нового буде здійснюватись автоматично державним реєстратором (нотаріусом, або посадовою особою Державної реєстраційної служби) у випадку переходу права власності на таке майно до іншої особи у наступних випадках:

- При укладенні договору, предметом якого є нерухоме майно, права щодо якого підлягають державній реєстрації (купівля-продаж, міна, оренда, позичка тощо).
- В разі смерті одного з подружжя для реєстрації права іншого з подружжя на частку у спільному майні.
Відкриття спадщини за умови наявності у складі спадщини нерухомого майна.
- Придбання нерухомості з прилюдних торгів, які проводяться органами державної виконавчої служби.
- В разі приватизації державного чи комунального майна.
- В разі виділення особі нерухомого майна на праві оперативного управління чи господарського відання.
- Набуття права власності на земельну ділянку з земель державної чи комунальної власності.
- Прийняття судом рішення щодо нерухомого майна (наприклад, визнання недійсним договору, визнання права на майно тощо).
- Затвердження (визнання) судом мирової угоди щодо нерухомого майна.
- Встановлення сервітуту згідно договору, заповіту чи закону.
- Прийняття рішення уповноваженим законом органом державної влади про повернення об'єкта нерухомого майна релігійній організації.
- Прийняття власником рішення про передачу об'єкта нерухомого майна з державної у комунальну власність чи з комунальної у державну власність або з приватної у державну чи комунальну власність.
- Інші випадки у яких здійснюється перехід права власності та інших речових прав на нерухоме майно відповідно до закону.
Категория: Межевские новости | Просмотров: 931 | Добавил: oliapyshna | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]