Главная » 2010 » Июль » 16 » Александр Вилкул поработал почтальоном
23:27
Александр Вилкул поработал почтальоном
Межова, Дніпропетровська область, 8 липня 2010 року. Голова облдержадміністрації Олександр Вілкул передав родині солдата лист, написаний в 1941 році. Цей лист пролежав в австрійському архіві майже сімдесят років.
Лука Нагорний написав цього листа влітку 1941 року у місті Кам’янець-Подільський. Однак лист не був відправлений з місцевої пошти, тому що незабаром місто було окуповано гітлерівськими військами. Листи та інші документи були захоплені та направлені до Австрії, де вони весь цей час пролежали в запасниках віденських музеїв.
У лютому 2010 року Державна служба контролю за переміщенням культурних цінностей передала Меморіальному комплексу «Національний музей історії Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років» 1186 листів, свого часу вивезених гітлерівцями з Кам'янця-Подільського. Вся кореспонденція датована червнем - липнем 1941 року.
Після того, Дніпропетровська облдержадміністрація разом з «Укрпоштою» розпочали пошуки родин солдатів, що написали листи.
«Сьогодні в родині солдата вперше за багато років будуть прочитані його слова із далекого минулого, - відзначив Олександр Вілкул. – Цей лист – безсмертна пам'ять про подвиг фронтовика, про його любов до своєї родини. Повертати такі листи нащадкам наших героїв – наш священний обов’язок перед ними».
Донька солдата, Катерина Луківна Яришева подякувала голові облдержадміністрації за ту роботу, що була зроблена по пошуку одержувачів цих листів та за увагу до родин визволителів.
«Цей лист стане реліквією для нашої родини. Я практично не пам’ятаю батька, його не стало, коли я була дуже мала. Але завдяки цьому листу я ніби відчула присутність батька поруч, його турботу про нас. Я вдячна всім, хто був причетний до цієї благородної справи. Впевнена, що найближчим часом фронтові листи від своїх батьків отримають ще багато моїх земляків».
Додамо, що окрім цього листа, сьогодні до Дніпропетровської області надійшло ще два листа часів Великої Вітчизняної війни, які незабаром також будуть вручені родичам фронтовиків. Наразі триває робота по розшуку родин солдатів, тому згодом, можливо, з’являться й інші листи.
Категория: справочная информация | Просмотров: 514 | Добавил: Stas_Boot | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]